Дигитална фолклорна палитра

Начало на кампанията: 11.04.2025

Варненски десетокласници от Първа АЕГ във Варна са се захванали да направят дигитален архив на фолклорното богатство на България! Тези млади хора имат подробен план, бюджет и ясно определени дейности как проекта да стане факт и да показва на новите поколения по достъпен начин обичаите и творчеството на нашите баби и дядовци. 👵👴

Дигитална фолклорна палитра
19 лв. дарени остават Виж даренията
megaphone image Помогни, като споделяш! Така кампанията ще достигне възможно най-много хора и ще събере нужните средства.
Сподели кампанията
  • phone-icon Изпрати SMS на 17 777
    Дари 2 лв. с еднократен SMS. Aбонирай се за месечно SMS дарение от 5 или 10 лв. За абонати на А1, Yettel и Vivacom
  • computer-icon Дари онлайн още сега!
    Дари с банкова карта Visa или MasterCard, през ePay или през онлайн банкиране на твоята банка
  • bank-icon Дари с банков превод
    Български дарителски форум BG06UBBS80021026072940 Oснование:

За кампанията

Дигитална фолклорна палитра на ученици от Първа езикова гимназия, гр. Варна

Ментор: Нела Иванова Димова – учител по история в Първа езикова гимназия

Проектът „Фолклорна палитра: Дигитален архив на музикалното наследство на България“ цели да съхрани и популяризира богатството на българските фолклорни традиции чрез създаването на онлайн платформа. Тя ще включва интервюта с възрастни хора, автентични музикални записи, видео възстановки на обичаи и традиции, нотни партитури и текстове, достъпни за всички.

Специално място ще заемат образователни клипове и материали, които да вдъхновяват младите поколения и да създават устойчива връзка между поколенията. Основна цел на проекта е приобщаването на възрастните хора към активната част на обществото и съхраняването на тяхното знание за бъдещето.

Очакваният резултат е създаването на устойчив дигитален архив, който да служи като образователен и културен ресурс, запазващ уникалното фолклорно наследство на България.

letter „Избрахме тази кауза, защото сме дълбоко убедени, че българското музикално наследство е не само основен стълб на националната ни идентичност, но и ключов елемент за разбирането и уважението към историята на нашия народ. Виждаме фолклора като живо свидетелство за миналото, което може да ни вдъхнови и да ни свърже със съвременността.“

Защо?

„Дигитална фолклорна палитра“ е проект с национален мащаб и ако учениците получат допълнителни средства, те ще направят повече посещения на възрастни хора и ще имат повече записи, които да поставят на картата на България.

Подкрепете ги!

Националният конкурс МЛАД БЛАГОТВОРИТЕЛ отличава инициативи на ученици от 7-ми до 12-ти клас, като ги вдъхновява и обучава да бъдат съпричастни, да търсят и намират доброволчески каузи, да създават проекти за тях и да успяват да ги реализират.
Отличените каузи получават възможност да набират дарения чрез DMS, за да разширят обхвата на дейността си.

Да помогнеш е лесно

  • лева
    За успешния край Бъди първият изпратил!

Абонирай се за бюлетин на DMS